Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-03-21

Światowy Dzień Zespołu Downa

Od 2005 roku corocznie w Polsce obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto to zostało ustanowione przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa, jako datę przyjęto 21.03- nieprzypadkowo. Nawiązuje ona do 21 par chromosomów, w których chore osoby mają nie dwa, a trzy chromosomy. Stąd nazwa- Trisomia 21.  

 

W jakim celu obchodzi się Światowy Dzień Zespołu Downa?  

W tym roku organizowana jest kampania instagramowa pod hasztagiem #Inclusionmeans. Jej celem jest włączanie osób z zespołem downa do życia społecznego. Chodzi tutaj o ułatwienie im samodzielności po to, aby łatwiej mogły dostosować się do różnych dziedzin, a w konsekwencji samodzielnie i pełnie uczestniczyć w nich. Jako osoby biorące udział w wydarzeniu powinniśmy pokazać gest jedności i wsparcia.  

 

 

W jaki sposób uczcić Światowy Dzień Zespołu Downa?  

W tym ważnym dniu warto śledzić social media, a przede wszystkim profile akcji na Facebooku, Instagramie, Twitterze czy You-Tube. Na znak jedności z osobami z zespołem downa zakładamy na stopy skarpetki nie do pary, które mogą być kolorowe, paskowane lub kropkowane. Symbolizują niedopasowanie społeczne i genotypowe, z jakim borykają się chorzy.  

Jak wiecie- mamy mnóstwo skarpetek w ofercie naszego sklepu firmowego „Wola”. Jako ich producenci przekazaliśmy fundacji AMI piętnaście sztuk produktów, po jednej sztuce dla każdego dziecka. Zakładając na stopy kolorowe skarpety Woli możesz włączyć się do akcji, tym samym okazując akceptację i zrozumienie osobom z zespołem downa. Zachęcamy do aktywnego, skarpetkowego działania! Nie bądź obojętny- okaż swoje wsparcie!

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 3146 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-09
Obsługa super. Zabrakło rozmiaru, Pani zadzwoniła i zaproponowała rozwiązanie. Dostawa expresowa!
2024-07-08
szybko sprawnie tanio
pixel