Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Contra Boleria- Wola przeciw kleszczom

2022-05-20
Contra Boleria- Wola przeciw kleszczom

Marka Wola wyprodukowała linię produktów Contra Boleria przeznaczoną do minimalizowania możliwości lądowania i ukąszeń szerokiego zakresu insektów, w tym w szczególności kleszy, komarów, wszy, pcheł, much Tsese i much piaskowych, meszek, pluskiew oraz przeciw roztoczom kurzy domowego.  

 

 

 

 

 

 

Dlaczego Wola stworzyła produkty Contra Boleria?  

Szybki przyrost populacji kleszczy na całym świecie, coraz większa liczba rejestrowanych chorób odkleszczowych ( w szczególności boleriozy) oraz ich trudna diagnostyka stanowiły motywację do podjęcia badań mających na celu stworzenie linii produktów zapewniającą możliwie najskuteczniejszą ochronę przed tymi pasożytami. Kleszcz atakuje od podłoża do wyskości max 50 cm w sprzyjających warunkach, zarówno w lesie, jak i na łące. Właśnie dzięki jego poznaniu możliwe było stworzenie prostych w zastosowaniu produktów codziennego użytku zapewniających maksymalną ochronę wraz z dostępnością dla szerokiego grona użytkowników z uwagi na dostępną cenę sprzedaży.

Poznaj linię produktów Contra Boleria!  

Linia produktów ochronnych została opracowana przy współpracy z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy (CIOP- PIB Łódź) oraz Śląskim Uniwersytetem Medycznym Zakład parazytologii ( ŚUM). Przy konstruowaniu tej linii produktów pierwszym wyznacznikiem było uwzględnienie mechanizmu inwazji kleszczy.

W skład linii wchodzą:         

  • Skarpetka damska z funkcją bezuciskową     
  •  Skarpetka męska z funkcją bezuciskową     
  • Sztulpen dziecięcy wzorzysty- zakładany w miejsce między butem, a spodniami  Komin       
  • Koszulka damska z długim rękawem         
  • Koszulka męska z długim rękawem  

Wyroby Contra Boleria należy stosować wyłącznie podczas pobytu w środowisku, w którym występują zagrożenia ukąszeniami ze strony insektów. Stosowanie tych produktów Woli jest rekomendowane podczas wszelkiego rodzaju aktywności w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni, w szczególności w pobliżu akwenów wodnych, leśnych kompleksów oraz miejskich terenów zielonych, gdzie występują duże skupiska owadów gryzących oraz w strefach tropikalnych.

Wyroby Contra Boleria zawierają w składzie surowcowym bawełnę czesaną, poliamid oraz elastan dla zwiększenia komfortu użytkowania. W końcowej fazie produkcji zostały one wykończone substancją czynną na bazie permytryny i związane z wyrobem dodatkowym środkiem wiążącym dzięki czemu uzyskano trwałość działania ochronnego minimum 40 prań! Wyroby zawierające permatrynę są powszechnie stosowane w szamponach dla dzieci do eliminacji wszy. Na rynku są dostępne inne preparaty, które zawierają tę substancję czynną, ale nie posiadają wsparcia w zakresie B+R i takie oferty odrzuciliśmy, pomimo niższej ceny jednostkowej preparatu.

 

Skuteczna ochrona przed komarami i kleszczami- Sanitized AM 23-24

Dostawcą preparatu na produktach Woli Contra Boleria jest szwajcarski koncern Sanitized- jest to produkt biobójczy, dopuszczony do stosowania w UE. Firma Santized AG skutecznie chroni przed komarami i kleszczami, znacząco redukuje lądowanie i ugryzienia komarów, zapobiega rozwojowi roztoczom kurzu domowego i pluskiew, a także poprawia samopoczucie.

Sanized Ag zapewnia: 

  • Kompleksową ofertę produktów i usług 
  • Badania skuteczności przeprowadzone w instytutach badawczych
  • Najwyższe standardy bezpieczeństwa

 

Współpraca Woli z firmą Satnized  

Wyroby Contra Boleria we współpracy z Santized są badane na koncentrację środka (wskaźnik ppm) przed pierwszym użyciem oraz przy wielokrotnych cyklach piorących ( przykładowy wynik po 40 praniach). Wspólnie z firmą Santized opracowaliśmy unikalny i kontrolowany proces nakładania tej substancji na nasze wyroby tekstylne z udziałem specjalnej substancji wiążącej permytrynę z wyrobem, dzięki czemu uwalnia się ona bardzo powoli i możemy „sterować” tym procesem, czego wynikiem jest koncentracja środka czynnego np. po 50 czy 100 praniach. Ponadto w ramach umowy licencyjnej mamy dostęp do badań naszych wyrobów w Szwajcarskim Instytucie Chorób Tropikalnych oraz prawa do stosowania odpowiedniego znakowania wyrobów dla klienta Actigard.

Wybierz wyroby Contra Boleria- wybierz niezawodną markę Wola!  

Zapewnij sobie długotrwałą ochronę przed kleszczami i innymi insektami, wybierając produkty Woli z linii Contra Boleria. Gwarantujemy, że nosząc te wyroby zwiększysz swój komfort podczas wypraw na tereny zielone. Insekty raz na zawsze przestaną zagrażać Twojemu ciału!

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 3162 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-22
Wszystko szybko i sprawnie. Polecam
2024-07-21
Super skarpetki
pixel