Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

„Przejrzyj na oczy” - 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

2022-01-30
„Przejrzyj na oczy” - 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

„Przejrzyj na oczy”-  30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  

Wola wspiera WOŚP!  

Jako producenci rajstop damskich i dziecięcych oraz skarpetek dla całej rodziny, w tym dla najmłodszych pragniemy przyłączyć się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zachęcamy do pomocy dzieciom mającym wady wzroku! Zapraszamy do zapoznania się z tym dobroczynnym wydarzeniem, a także przeglądu lokalnych atrakcji! Razem sprawmy, aby świat stał się widoczny, pełen kolorów!  

WOŚP- dla kogo?  

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomaga dzieciom przejrzeć na oczy, zobaczyć kolorowy świat. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na polepszenie standardów diagnostyki i leczenia wzroku najmłodszych. Jak wiadomo- wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka. Za jego pomocą dzieci rozwijają się poznając otoczenie. Bardzo ważne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych wad wzrokowych. W tym celu potrzebne są sprawne oraz nowoczesne sprzęty, których brakuje w polskich placówkach. Tylko dzięki nim lekarze mogą postawić prawidłową diagnozę i wdrożyć natychmiastowe, prawidłowe leczenie.  

30 Finał- przebieg imprezy charytatywnej  

Już 30 stycznia 2022 roku w niedzielę od samego rana odbędzie się największa zbiórka pieniężna w Polsce. Ponad 100 tysięcy wolontariuszy będzie zbierało pieniądze do puszek w prawie 2000 sztabach. W tym samym czasie w Internecie powstanie internetowa zbiórka i aukcje przeznaczone na ten sam cel. O godzinie 20:00 nastąpi wielki finał  pod nazwą „Światełko do Nieba”. Wszyscy uczestnicy danej aukcji będą mogli wysłać światło skierowane w stronę nieba w postaci zapałek, świeczek, pochodni czy sztucznych ogni. To symboliczny gest mający kierować dobroczynne działania w stronę „Aniołów”. O godzinie 23:00 będzie miało miejsce Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, gdzie przewidywaną nagrodą jest Złote Serduszko nr 1. Po północy poznamy oszacowaną liczbę zebranych pieniędzy. W 2021 roku zebrano 1.5 mld zł, za które zakupiono aż 67 300 urządzeń!    

Wolontariusze niezbędnym elementem WOŚP-u!  

Wolontariusze WOŚP mogą zbierać pieniądze na trzy sposoby: - Tradycyjne do puszki - Przez Internet za pomocą eskarbonki - Tradycyjnie do puszki oraz do eskarbonki   Wolontariusze zbierają do puszek pieniądze i wręczają tradycyjne serduszka z logo akcji. Aby dołączyć do ich sztabu należy zarejestrować się na stronie WOŚP-u oraz przejść rekrutację, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona ze względu na duże zainteresowanie. Dzieci również mogą wspomóc to działanie rejestrując się za pomocą swojego Opiekuna. To bardzo szlachetny gest pomagający osobom nieletnim z wadami wzroku. Zostań wolontariuszem!  

W jaki sposób Zduńska Wola wspomaga WOŚP?  

Skarpetki i Rajstopy Woli powstają w zakładach dziewiarskich znajdujących się w Zduńskiej Woli. I w tym małym mieście odbywają się działania na rzecz WOŚP-u. Wspomagają one zakup sprzętu dla dzieci z wadami wzorku, a oprócz tego jednoczą społeczność zduńskowolską. Zapraszamy do ich przeglądu!  

Zduńskowolski bieg charytatywny  

Tak jak w poprzednim roku, tak i w tym będzie miało miejsce bieganie na rzecz Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy. Start o godzinie 10:00! Możesz biegać nawet trzy godziny, oczywiście jeśli będziesz mieć siłę! Osoby zapisane odbędą bieg wokół Zbiornika Kępina w Zduńskiej Woli. Trasa, jaką będą mieć do pokonania to ok 1500 m. Nie ma tutaj żadnej konkurencji- każdy otrzyma medal! Opłata do puszki jest dobrowolna, a zapisać możesz się nawet w trakcie biegu.  

3 godzinny maraton rowerowy z FCS  

Już 30 stycznia podczas wielkiego finału możesz wziąć udział w 3 godzinnym maratonie rowerowym organizowanym przez Fabrykę Centrum Sportu w Zduńskiej Woli. Maraton ten zacznie się o godzinie 10:00, a jego koszt wynosi 20 zł- oczywiście wrzucamy je do puszki przeznaczonej na leczenie dzieci z wadami wzroku. Nie musisz jeździć całe trzy godziny- możesz zapisać się nawet na jedną godzinę. Połącz sport z pomaganiem! Weź ze sobą rower, jedź i pomagaj!  

Atrakcje dla najmłodszych!  

W dniu Finału Centrum Edukacyjne Atom będzie czekać na najmłodszych pod Ratuszem. Nie zabraknie zabaw połączonych z edukacją.  W ten zimowy dzień eksperymenty chemiczne dostarczą spora dawkę ciepła, a prace plastyczne zaangażują w 100 %.  Oprócz tego ekipa z Kącika dziecięcego przygotowała różne gry, zabawy, a także malowanie, rysowanie oraz integracyjne tańce. Niech dzieci przekonają się, że pomaganie można łączyć z rozrywką.  

Twoja krew ratuje życie!  

Łódzkie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa łączy swoje siły z WOŚP! Zduńskowolski Oddział dołącza do akcji i zaprasza wszystkich krwiodawców do oddania krwi w dniu Finału. Zainteresowani mogą oddać krew w punkcie znajdującym się przy ulicy Dąbrowskiego 10, w godzinach 8.00- 11.30. Pamiętajcie- oddając krew ratujesz życie potrzebującym!    

Mobilne Licytacje dla WOŚP  

Co oznaczają „mobilne licytacje”? Nasz zduńskowolski autobus będzie jeździł po mieście, zatrzymując się o danych godzinach w określonych miejscach. Będziecie mogli wylicytować różne fanty. To ciekawa akcja mająca na celu pomaganie, a przy tym nabywanie nowych rzeczy.

Podajemy rozpiskę „mobilnego autobusu”:

- 11:30- 12:00- Ratusz

- 12:15- 12:45- Biedronka „Południe”

- 13:00- 13:30- Parking przed Lidlem

- 13:45- 14:15- Biedronka przy Straży Pożarnej        

Pokazy Sprzętu Strażackiego  

O godzinie 11:00 w dniu Finału odbędzie się pokaz sprzętu strażackiego oraz ratownictwa technicznego. Wszystko to zorganizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Janiszewicach. Zapraszamy na tą kolejną, ciekawą atrakcję, która dostarczy mnóstwo frajdy, jak również sporą dawkę wiedzy o tych wielkich urządzeniach.  

Koncerty w Miejskim Domy Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli  

Na Finale nie może zabraknąć muzyki, która doda świetności temu ważnemu wydarzeniu. Planowane są koncerty między godziną 18:00, a 23:00. Podczas nich odbędą się także licytacje, gdzie będziecie mogli wygrać super fanty. W ratuszu w Zduńskiej Woli zagrają dla Was: - Zemsta Nietoperza - Bang Bang - Uliczny Opryszek  

Nie bądź obojętny! Wspieraj WOŚP razem z Wolą!  

Marka Wola zaprasza do wzięcia udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Razem możemy uratować wzrok wielu dzieciom. Pomóż im „przejrzeć na oczy” dzięki przedstawionym powyżej atrakcjom. Niech ten dzień stanie się okazją do pomagania potrzebującym. Każda wpłata ma znaczenie!    

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 3162 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-21
Super skarpetki
2024-07-15
Realizacja zamówienia bardzo szybka, skarpety bardzo fajne, miłe w dotyku. Polecem
pixel